Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 6 il ve 10 ilçe için yapılan itiraz başvurularını reddetti. Partilerin seçim sonuçlarıyla ilgili gerçekleştirdiği itirazlar YSK tarafından değerlendirildi ve kararlar verildi.

YSK, AK Parti’nin Ardahan merkez ilçede ve Kütahya’nın Emet ilçesinde oyların yeniden sayılması talebini, MHP’nin Amasya merkez ilçede yeniden sayım talebini, CHP’nin Yozgat Yerköy’de seçimlerin iptali, Adana Sarıçam’da, Ankara Kızılcahamam’da ve Kırklareli merkezde oyların yeniden sayım taleplerini reddetti.

AK Parti İzmir'den 27 Mayıs açıklaması! AK Parti İzmir'den 27 Mayıs açıklaması!

Bingöl'de İtiraz Kabul Edilmedi

DEM Parti’nin Şırnak ile Bitlis Güroymak’ta seçimlerin iptali talebi ile Bingöl’de yeniden sayım talepleri de reddedildi.

Ayrıca Yeniden Refah Partisi’nin Şanlıurfa Siverek’te seçimlerin iptali talebi, Gaziantep Oğuzeli’nde oyların yeniden sayım talebi, Büyük Birlik Partisi’nin Bolu Gerede ve Erzurum İspir’de oyların yeniden sayılması talebi ile Adana Kozan için mazbata iptali talebi reddedildi.

YSK Vatan Partisi'nin İtirazını da Reddetti

Ayrıca Vatan Partisi’nin YSK’nın Van için aldığı gerekçeli karara ve mazbatanın DEM’li adaya verilişine olan itirazı da reddedildi.

Editör: Nurican ALBAYRAK