Çeşme, Ramazan Bayramı Tatilinde Gözde Destinasyon Oldu

İzmir'in Çeşme ilçesi, Ramazan Bayramı tatili süresince Türkiye'nin dört bir yanından gelen tatilcilerin tercih ettiği önemli bir destinasyon haline geldi. Açık otellerin yüzde 100 doluluğa ulaştığı bu dönemde Çeşme, yoğun bir turist akınına uğradı.

İzmir Seferihisar'da Kurban Bayramı yoğunluğu! İşte otellerin doluluk oranı İzmir Seferihisar'da Kurban Bayramı yoğunluğu! İşte otellerin doluluk oranı

Tatilcilerin Kapıda Vize Uygulamasıyla Planları Değişti

Tatilcilerin tatil planları, kapıda vize uygulamasının başlamasıyla birlikte değişiklik gösterdi. Çeşme'ye gelen ve Yunan adalarında da vakit geçirmek isteyen tatilciler, bu yeni uygulamadan faydalanarak planlarını şekillendirdiler. Bu durum, Çeşme'ye olan ilgiyi artırdı ve otellerde beklentinin üzerinde rezervasyonlar gerçekleşti.

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir'den Açıklamalar

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, yapılan açıklamada, tatilcilerin bu bayramda tatili bölerek kullanmayı tercih ettiklerini belirtti. Kapı vizesi uygulamasının başlamasıyla birlikte Çeşme'ye gelen tatilcilerin, Sakız Adası gibi farklı destinasyonları da ziyaret etme imkanı bulduklarını ifade etti. Demir, bu durumun Çeşme turizmi için olumlu bir etki yarattığını vurguladı.

Doluluk Oranları ve Tatilcilerin Tercihleri

Çeşme'deki açık otellerin neredeyse tam doluluğa ulaştığını belirten Demir, tatilcilerin çoğunun 2-3 gün Çeşme, 1-2 gün Sakız Adası tatili planları yaptıklarını söyledi. Ayrıca, kapıda vize uygulamasının Çeşme turizmine hem psikolojik hem de ekonomik olarak olumlu katkı sağladığını ifade etti.

Editör: Nurican ALBAYRAK