Sadettin Saran’ın Ali Koç lehine adaylıktan çekilmesini açıklamasının ardından Koç başkan adaylığını açıklamıştı. 2018 yılında olduğu gibi Ali Koç’un karşısına Aziz Yıldırım aday olduğunu duyurdu. Çarşamba günü düzenleyeceği basın toplantısı ile Fenerbahçe başkanlığına adaylığını duyuracak olan Aziz Yıldırım, açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Jose Mourinho ile görüştüğünü, Fenerbahçe başkanı seçilmesi halinde Portekizli teknik direktörü göreve getireceğini duyurdu. Fenerbahçe Başkanı seçilmesi durumunda Portekizli teknik direktör Jose Mourinho'yu teknik direktörlüğe getireceğini ifade eden Yıldırım, Mourinho'nun isteği doğrultusunda transferler yapacaklarını da duyurdu. Aziz Yıldırım ayrıca "Fenerbahçe'nin bizim çocuğumuz denilen isimlerle devam etme lüksü yoktur" ifadelerini kullandı

"Henüz bir yönetim kurulu listesi hazırlamadım"

15 Mayıs Çarşamba günü basın toplantısı düzenleyecek olan Yıldırım, sosyal medyada adaylık ve yönetim listesi ile ilgili çıkan haberlere yönelik yazılı açıklama yaptı. Yıldırım, "Sosyal medyada benim adıma bazı gerçek olmayan yönetim listeleri yayınlanarak dezenformasyon oluşturulmaktadır. Ben henüz bir yönetim veya kurul listesi hazırlamadım. 15 Mayıs Çarşamba günü yapacağım basın toplantısının ardından çalışmalara başlayacağım ve yönetimime / kurullara düşündüğüm isimlerle görüşeceğim. Bu tip manipülatif paylaşımlar son derece ayıptır. Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi, benim ağzımdan çıkmayan bu tip yalan bilgilere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederim" ifadelerini kullandı.

"Camiayı 3 Temmuz'daki gibi birleştireceğiz"

Yıldırım, "Aday olmamın nedeni, 6 yıldır dışarıda kalmamız. Bu süreçte olumlu veya olumsuz olayları görmek. Ondan önceki 4 yılda neleri yanlış yaptık, onları tahlil ederek. Bu süreci başlatıyoruz. Biz kimseyle kavga etmeyeceğiz. Fenerbahçe büyüktür, orada yapılan bazı yanlışları düzelterek, camiayı birleştirerek, 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi güç birliği ile şampiyon olmasını istiyoruz" dedi.

Bodrum kapıyı araladı | Hedef Süper Lig Bodrum kapıyı araladı | Hedef Süper Lig

"Seçilirsem Mourinho'yu getireceğim"

Yıldırım, "Fenerbahçe artık büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Bununla ilgili çalışmalar yaptık. Geçen hafta Mourinho ile yüz yüze görüştüm. Kendisine, 'Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var.' dedim. Fenerbahçe'ye gel dedim. Benim arkadaşlarımla görüşmeler devam ediyor. Biz kazanırsak büyük ihtimal Fenerbahçe'nin başına getireceğim" ifadelerini kullandı.

"Mourinho, Konyaspor maçını izledi"

Yıldırım, "Onun isteği doğrultusunda oyuncu da alacağız. Konyaspor maçını da izledi. Kendisi de izledi. Diğer arkadaşlar da kazanırsa Fenerbahçe'ye gelmesini arzu ederim. İnşallah biz kazanırız ve Fenerbahçe'ye getiririm" dedi.

İşte Aziz Yıldırım’ın Listesi

Aziz Yıldırım’ın Çarşamba günü adaylığını açıklamaya hazırlamasının ardından da listesi ortaya çıktı. İddiaya göre yönetim kurulu listesinde ise Yahya Ülker, Ahmet Özokur, İlhan Ekşioğlu, Ferit Şahenk, Mahmut Uslu, Abdullah Kiğılı, Nezih Barut, Cihan Kamer, Ahmet Eraslan, Önder Fırat, Ebru Özdemir ve Ozan Balaban yer aldığı söylendi.

Editör: Adnan Karabulut