Başdaş, yaptığı açıklamada, "Konak Belediye Başkanı sayın Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya sesleniyoruz: Konak Belediyesi’nin borçlarının yazılı olduğu pankart neden hala asılmadı?" şeklinde konuştu.

Başdaş, daha önceki belediye meclisinde borç yükünü anlatan ve "gerekirse pankart da asacağım" sözlerini hatırlatarak, "Biz de şeffaf belediyecilik örneği olarak bu tutumu desteklemiştik. Ancak bir belediye meclisi daha geçti. Pankart hala asılmadı. Bunun nedenini bilmiyoruz. Ancak, şeffaf yönetim iddiasında bulunuyorsanız ve borç pankartından söz ediyorsanız, bunu asmamak için bir neden yoktur. Onun için çağrımızı yineliyoruz. Konak halkı adına soruyoruz: Borç pankartı nerede?" ifadelerini kullandı.

Başdaş Mutlukonak

Efes Selçuk’ta kültürel köprü | Dünya dilleri buluşması Efes Selçuk’ta kültürel köprü | Dünya dilleri buluşması

Önceki dönem bütçesinin kişisel olarak yeni seçilen başkanın sorumluluğunda olmadığını hatırlatan Başdaş, "Şu anda üzerinde konuştuğumuz bütçe sayın Mutlu’yla ilgili değil. Bizler, şeffaf yönetim anlayışında bir eşiğin geçilmesini istiyoruz. O nedenle sayın başkanın o pankartı astırmasını bekliyoruz" dedi.

Editör: Sedef Didem Ezme