İzmir'de Kırmızı Örümcek Görüldü | Vatandaşlar Endişeli İzmir'de Kırmızı Örümcek Görüldü | Vatandaşlar Endişeli

Altay'ın Transferinden Kaynaklanan Anlaşmazlık

1.Lig'de küme düşme tehlikesi yaşayan Altay, ara transfer döneminde Efe Sarıkaya'nın Grenoble'e transferinden gelen 200 bin Euro'luk bonservis ücreti üzerinden eski ve yeni yönetim arasında anlaşmazlık yaşanıyor.

Eski Yönetim ve İmza Yetkisi

Kasım ayında gerçekleşen son kongrede göreve gelen yeni yönetim, yasal sorunlar nedeniyle görevinin geçersiz sayılmasına rağmen görevine devam etmekte. Ancak eski başkan Ayhan Dündar ve ekibi, hala kulüpteki imza yetkisini ellerinde bulunduruyor.

Olağanüstü Genel Kurul ve Tartışmalar

Başkanlık görevini yürüterek olağanüstü genel kurul kararı alan Süleyman Özkaral, Efe'nin bonservisinden elde edilen gelirin futbolculara ve personele ödeme yapılacağını söyledi. Ancak bu durum eski yönetimle tartışmalara neden oldu.

Özkaral'dan Açıklama

Süleyman Özkaral, eski yönetimi eleştirerek, "Futbolcularımıza ve personelimize Efe'nin bonservis geliriyle ödeme yapacağımızın sözünü verdik. Bu gelirden geçmiş yönetim kurulunun sorumluluğunda olan SGK borçlarının ödenmesi demek, kulübümüzün kapısına kilit vurulacak demek ve futbolcularımız için bir yıkım demektir." dedi.

SÜLEYMAN ÖZKARAL: SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUM

"Bu kararı alan 6 arkadaşımızı sağduyulu olmaya ve dönemlerinden kaynaklı olan borcu taksitlendirerek ödemeye davet ediyorum" diyen Süleyman Özkaral şu ifadelere yer verdi: "Bu süreçte hem şahsım hem de kulübümüz adına onların yanında olarak ödemelerine yardımcı olacağımızı belirtiyorum. Alınmış olan kararı iptal etmelerini rica ediyorum. Bu kararı imzalayan 6 arkadaşımız da onların dönemlerine verdiğim katkıların ve dönemlerine ait bu SGK borcunun çok üzerinde ödemeler yaptığımın, şu an ne kadar zor koşullarda kulübümüzü yaşatmaya çalıştığımın, geçmiş kulüp başkanı haricinde kendilerine hiçbir borç yükü yaratacak durum bırakmadığımın en yakın şahididirler. Yaklaşık 4 aydır neredeyse sıfıra yakın kaynakla kulübümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Kulübümüze maddi ve manevi destek veren taraftarlarımıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum."

"PARA İLE BORÇLAR ÖDENİYOR İDDİASI"

Altay'da eski yöneticiler ise Efe'nin bonservisinden gelen paranın acil borçlara ödendiğini iddia etti. Polemik yaratmamak için isim vermekten kaçınan yöneticiler, "Paranın bir bölümüyle alacaklı güvenlik firmasına, elektrik faturalarına, kulübe gelen icralara ödemeler yapıldı. Ayrıca bizim dönemimizden kalan 2 aylık personel maaşları yatırıldı. SGK borcu da kulübün gelirlerinin temlik altına alınmaması için önemli bir kalem. Parayı doğru yerlere kullanmaya gayret ediyoruz. Öncelikle acil ödemeleri yapıyoruz. Para yeni geldi. SGK'ya 20 milyon TL'ye yakın borç var. Bu borç kulübün borcu" diye konuştu. (DHA)