Cumhur İttifakı Karşıyaka Belediye Başkan Adayı İsmail Çiftçioğlu, tüm Karşıyakalılara ulaşmak için seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gönül Sofrasında Aksoy Mahallesi’nde iftar yapan Çiftçioğlu’na semt sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlarla tek tek selamlaşarak onları dinleyen Çiftçioğlu’na semt sakinleri projelerini çok beğendiklerini söyledi. Karşıyaka’da Belediye Başkan adayları arasında kentin gelecek beş yılına dair projelerini açıklayan tek aday olduğunu belirten Karşıyakalılar, sandıkta ‘değişim’ diyerek kendisini destekleyeceklerini ifade ettiler. Çiftçioğlu ise Karşıyakalıların daha doğru bir Belediyeceliği hak ettiğini ve dersine iyi çalıştığını vurguladı. Karşıyakalının hayatını kolaylaştıracak projelerinin hayata geçmesine sayılı günler kaldığını da dile getiren Çiftçioğlu, “Karşıyaka’mızın her bir mahallesini her bir sokağını hak ettiği belediye hizmetleriyle buluşturacağız. Her bir Karşıyakalının hayatını daha da kolaylaştıracağız. Bunu sizlerin desteğiyle hep birlikte başaracağız.” diye konuştu.

unnamed-001.jpg

HER MAHALLEYE EN AZ BİR KREŞ GELİYOR

Saha çalışmalarının yanı sıra projelerini de kamuoyuyla paylaşmaya devam eden Çiftçioğlu, ‘Çocuk ve Aile İçin Doğru Projeler’ başlığı altında kentin gelecek 5 yılında hayata geçecek Kreş Karşıyaka, Çocuk Yaşam Parkı, Çocuk Gelişim Atölyeleri ve Deneyim Gezileri ile Mutlu Çocuk Oyun Parkları projelerini anlattı. Çiftçioğlu, “Ailelerimizin ihtiyacını karşılamak için 4 olan Karşıyaka’daki kreş sayısını her mahallemizde en az bir tane olacak şekilde ilk etapta 35’e çıkaracağız. Haftanın her günü ve tüm yıl boyunca açık olacak kreşlerimizde çocuklarımız uzman eğitmenler ve pedagoglar eşliğinde okuma yazma, robotik kodlama, felsefe, müzik, resim gibi alanlarda eğitim görecek. Çocuklarımız eşit koşullarda ve güvenli bir ortamda eğitim alacak.” dedi.

unnamed-3.jpg

23 Nisan Coşkusuna İzmir Valisinden Davet 23 Nisan Coşkusuna İzmir Valisinden Davet

KARŞIYAKALI ÇOCUKLARA İLHAM VERECEK PROJE

Yamanlar’da hayata geçecek Karşıyaka Yamanlar-Sancaklı Ekolojik Turizm Parkı içerisinde yer alacak Karşıyakalı çocukları sevindiren Çocuk Yaşam Parkı projesine ilişkin ise Çiftçioğlu, “Çocuk Yaşam Parkı, çocuklarımızın doğa ve meslekleri deneyimleyerek öğrenecekleri, eğlenirken bilgi ve becerilerini artırabilecekleri bir yaşam alanı olacak. Park, doğal yaşamın değerleri, sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konularında etkileşimli öğrenme deneyimleri sunacak. Karşıyakalı çocuklarımız parkta toprağa dokunabilecek, bitkilerin büyüme süreçlerini gözlemleyecek ve kırsal yaşamın temel unsurlarını öğrenecekler. Çocukların gelişimine katkı sağlayacak ve onlara ilham verecek bir buluşma noktası olacak.” diye konuştu.

GELİŞİM ATÖLYELERİ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE DESTEK OLACAK

Çocuk gelişim atölyeleri ve deneyim gezileri projesine ilişkin ise Çiftçioğlu, “Çocuklarımız için gelişimlerine destek olacak çocuk gelişim atölyeleri kurarak sanatsal, kültürel ve bilimsel alanlarda eğitimler verecek, deneyim gezileri düzenleyeceğiz. Karşıyakalı çocuklarımızın ihtiyaçlarına yönelik sosyal hizmetler sunan ve yaşam kalitesi yüksek bir ilçe olacağız.” şeklinde konuştu.

unnamed-4-001.jpg

KARŞIYAKALI ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU İÇİN OYUN PARKLARI ARTIRILACAK

Mutlu Çocuk Oyun Parkları projesine dair de Çiftçioğlu, “Karşıyakalı çocuklarımızın ve ailelerinin nitelikli zaman geçirebileceği, işlevsel, engelli dostu, güvenli açık ve kapalı çocuk oyun parklarının sayısını artıracağız. Park içerisinde yer alan oyuncakların tamamı çocuklarımızın güç, koordinasyon ve esneklik gibi fiziksel özellikleri teşvik etmek, aynı zamanda eğlenmek ve sosyalleşme yoluyla çocuklarımızın gelişimini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için tasarlayacağız. Uygun olan açık ve kapalı oyun parkları çocuklarımızın doğum günü kutlamaları ile çeşitli etkinliklerinde kullanılabilecek. Mutlu Çocuk Oyun Parklarımızı oturma alanları, satış büfeleri, iklime uygun bitkilendirme ve yeşil alanlarla bir bütün olarak planlayacağız.” ifadelerini kullandı.

unnamed-1-002.jpg