Üniversite kenti Buca'da öğrencilerin en büyük sorunlarından birinin yurt ve barınma sorunu olduğuna değinen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman, "Üniversite kenti Buca’mızda, Dokuz Eylül Ünversitesi Tınaztepe Kampüsü'nün hemen yakınında belediyemize ait parselde öğrenci konuk evi inşa edeceğiz" diye konuştu.

1-001.jpeg

ÖĞRENCİLER İÇİN BURS İMKANI

Mevcut ekonomik ortamda zorlanan öğrencilerin yanında olacaklarını belirten Duman, "Ekonomik olarak zorlanan öğrencilerimizin sadece eğitimlerine odaklanabilmeleri için burs imkânı sağlayacağız" dedi. Duman, ayrıca ÖSYM sınavlarına girecek öğrencilerin sınav harçlarını da belediye tarafından karşılanacağını belirtti.

4-001.jpg

ÖĞRENCİLERİ ANLAYAN BİR BAŞKANLARI VAR

CHP'li Duman, üniversiteli öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştıracak projelerin yanı sıra gençlerin sosyal hayatlarına da dokunacaklarını ifade etti. Duman, "Sportif alanlar, festivaller, konserler ile Buca gençler için tam bir cazibe noktası olacak. Çünkü onları anlayan bir başkanları var" dedi.

İzmir'de Yumruk Atma Olayının Kurbanının 97 Gün Sonrasındaki Acı Haberi İzmir'de Yumruk Atma Olayının Kurbanının 97 Gün Sonrasındaki Acı Haberi

5.jpg