CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bornova’nın Altındağ semtinde esnaf, partililer, muhtarlar, meclis üyesi adayları, hemşehri dernekleriyle bir araya geldi. Davul, zurna ve meşalelerle karşılanan Tugay, coşkulu kalabalık arasında zaman zaman yürümekte zorlandı. Tugay, burada daha önce kıyafet yardımında bulunduğu Avrasya Basın Yayın Birliği Halk Oyunları Ekibi tarafından hazırlanan halk oyunu gösterisini izledi. Ardından önce Afyonkarahisar Akçaşar Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Başkan Tugay, Güneytepeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin de açılış törenine katıldı. Coşkulu kalabalığın sloganları, alkış ve ıslıkları arasında konuşan Başkan Cemil Tugay, yaşanan ekonomik krize değindi.

foto8.jpeg

“HALKA HİZMET ETMEK İÇİN GÖREVE TALİBİZ”

Ülkede emekliler ve çiftçiler başta olmak üzere herkesin ağır ekonomik koşullar altında ezildiğini söyleyen Başkan Tugay, “Ülkemizi, halkın yaşadığı sorunları duymayan, görmeyen kişiler yönetiyor. Kilometrelerce uzayan makam aracı konvoyunda, dışarıda yaşananları görmüyorlar. İnsanların arasında gezip, samimi olarak yaşadıkları sorunları soran yok. Ama CHP'li belediye başkan adayları, farklı. Kimse bu yoksulluğu hak etmiyor. Bunu değiştireceğiz. Son genel seçimlerde, insanlarımızın yaşadığı hayal kırıklığını gördük. O nedenle CHP bu dönemde kendisine yeni kadrolar seçti. Hepsi çok çalışkan insanlar” dedi.

foto5.jpeg

CHP'li belediye başkan adaylarının halka hizmet etmek için göreve talip olduğunu belirten Tugay, şunları söyledi:

“Bizler kişisel olarak makam, koltuk, unvan derdinde değiliz. Bizim derdimiz büyüklüğüne inandığımız Türkiye Cumhuriyetimiz ve güzel halkımız. Biz size inanıyoruz. Sevgili gençler ve çocuklar, sizden ricam asla bu ülkede yaşamaktan utanmayın. Bize emanet edilen bu ülkeye refah, adalet, huzur, kalkınma getireceğiz. Bunları yapacak gücümüz de ve aklımız da var. Cumhuriyete inanmış insanlarımız var. İyi ki varsınız.”

foto6.jpeg

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı: CHP'nin Proje Bitirme Başarısı Yok AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı: CHP'nin Proje Bitirme Başarısı Yok

“KARŞIYAKA'YI KISKANDIRACAĞIZ”

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki ise Bornova’dan Cemil Tugay ve kendisine rekor oy beklediğini belirterek, “Aramızda İzmir’in yeni belediye başkanı var. Ona en yüksek oyu Bornova’dan çıkaracağız. Karşıyaka'dan daha çok oy çıkarıp, kıskandıracağız. Hepimiz Cemil başkanımıza sahip çıkıp Karşıyaka’yı geçeceğiz” dedi.

foto2.jpeg