Başkan Çerçioğlu, mesajında şunları ifade etti:

"Bizler, tam 104 yıl önce, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözleriyle Türk milletinin iradesini temsil eden, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ilan eden Meclisimizin kuruluşunu kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde eşit haklara sahip yurttaşlar olarak, bu büyük mirası yaşatmanın ve çocuklarımıza aktarmanın önemini biliyoruz. Özgürlük ve bağımsızlığımızın zafer tacı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu, aydınlık yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza en büyük armağandır.

Didim'de suç örgütlerine büyük darbe! 17 gözaltı Didim'de suç örgütlerine büyük darbe! 17 gözaltı

Milli Mücadele'nin yönetildiği bu olağanüstü şartların meclisi, bu anlamlı günde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gülümsemesi, umudu ve coşkusuyla dolu yarınlar için çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunda yer alan ve bu özel günü çocuklara armağan eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyorum."

Editör: Haber Ekspres