Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, adaylığın açıklanmasının ardından partisinin İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. CHP Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel ile Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın da yer aldığı ziyarette İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Tugay’ı makamında ağırladı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, "Bugün Ankara’dan Genel Başkan Yardımcılarımız ve adaylarımızla birlikte İzmirimize geldik. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız, partimize, il ve ilçe örgütlerimize, İzmirimize hayırlı ve uğurlu olsun. Örgütün kendi içinden, örgütte çalışmış, ilçe yöneticiliğimizi yapmış, beş yıldır gayet başarıyla Karşıyaka Belediye Başkanlığımızı sürdüren deneyimli bir başkanımız. Balçova’dan Buca’ya, Karabağlar’dan Bayraklı’ya kadar İzmir’in her bir sokağını bilen, İzmir’in kendi evladı, kendi çocuğu… Bakırçay’dan Menderes’e kadar doktorluk yapmış; şifa dağıtmış bir doktorumuz… Başarıyla da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapacağını biliyoruz. Örgütlü insanlar, CHP’liler olarak çıktığı yolda başarılar diliyoruz. Her bir adımında da elimizden geldiğince canla başla çalışacağız. Martın sonunda bir kez daha hem Büyükşehir Belediyesi’nde hem de Dr. Cemil Tugay’ın kaptanlığında 30 ilçemizin 30’unda da bir kez daha CHP’nin bayrağını dalgalandıracağız. Yolunuz açık olsun başkanım, yolunuz açık olsun" dedi.

I M G 1912

CHP İzmir Büyükşehir Adayı Tugay: İzmir'de refahın artması için çalışmalar yapacağız CHP İzmir Büyükşehir Adayı Tugay: İzmir'de refahın artması için çalışmalar yapacağız

"BAŞARIYI HEP BİRLİKTE ELDE EDECEĞİZ"

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sözlerini hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay da "Baba evinde, aile ortamında olmaktan mutluyum. Bu anı, bu gururu yaşamaktan mutluyum. Sağ olsunlar, bana bu görevi aday olarak tevdi ettiler. Bu dakikadan sonra benim görevim bütün örgütümüzle beraber CHP’nin İzmir’de en üst düzeyde başarıya ulaşması için çalışmak. Bugün burada yapacağımız toplantıyla artık bir koordinasyon aşamasına geçtik. Bundan sonrasında ben inanıyorum ki CHP’nin İzmir İl Örgütü tek yumruk, tek yürek olacak. Özellikle bu değişim sürecinden sonra halkımızın bizden beklediği o başarıyı hep birlikte elde edeceğiz. Şimdiden emek harcayan, harcayacak olan tüm örgüt üyelerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 


"BU BİR BAYRAK YARIŞI"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın kente en iyi şekilde hizmet edeceğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel ise “2019’dan bu yana başarılı bir şekilde Karşıyaka Belediye Başkanlığımızı yapan Cemil Tugay bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak İl Başkanlığımızı ziyaret etti. Çok titizce yapılan çalışmalar sonucunda Cemil Başkan’ın adaylığım MYK’nın önerisi, Parti Meclisimizin kararıyla kesinleşti. Mütevazı ve naif kişiliğiyle, Karşıyaka Belediye Başkanı olmasına rağmen parti örgütümüzle yaptığımız çalışmalarda kabına sığmayan, özellikle Bakırçay Bölgesi’nde partimizin tüm çalışmalarına destek veren,  CHP’li belediye başkanlığını başarılı bir şekilde yapan bir arkadaşımız… Geçmişte bu görevi aynı gelenekten SHP’de Yüksel Çakmur yaptı, CHP’de merhum Ahmet Piriştina yaptı, Sayın Aziz Kocaoğlu yaptı ve geçtiğimiz 5 senede Sayın Tunç Soyer yaptı. Hepsinin İzmir’imize çok değerli hizmetleri oldu. Kişiler değişir ancak CHP’nin sosyal belediyeciliği, sosyal demokrat belediyecilik hizmeti değişmez. Bu bir bayrak yarışıdır, bugün de o bayrak Cemil Tugay’a devredildi. İzmir’e en iyi şekilde hizmet edeceğine, partimize ve mücadelemize güç katacağına, hangi siyasi anlayıştan olursa olsun kimseyi ötekileştirmeden, ayrışmadan İzmir’in her bir vatandaşına çok değerli hizmetler sunacağına inanıyorum. Şimdiden çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. İl Başkanımız ve il yöneticilerimize de Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili olarak seçim sürecinde üzerimize düşen her türlü katkıyı koyacağımızı ifade ediyorum” diye konuştu. 


"30 İLÇEDE BAŞARILI BİR SONUÇ ELDE EDECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ"


 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan da “Çok yakın bir süreçte bir Kurultay yaşadık ve Kurultay’da Türkiye’ye bir değişim vaat ettik. Bu değişimin sonucu olarak da yerel yönetim sürecinde de ince eleyip sık dokuyarak farklı kriterlerle, adayların güçlü ve zayıf yanları, profil araştırmaları vs sonucunda MYK ve Parti Meclisimiz bir kanaate vardı. İzmir’de ortaya çıkan sonuç; 45 yaş ortalaması, 9 kadın adayımız, 27 ilçede adaylarımızın ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın değiştiği, yani gerçekten Türkiye’de değişimin fotoğrafı olan kent oldu İzmir… Bu noktada Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay oldu. Toplumsal ve siyasal sorunları sadece eleştirerek çözemezsiniz, eleştirmek yetmez bir adım atma cesareti göstermek lazım. Cemil Tugay böyle bir insan… Çok başarılı bir hekimken ilçe yöneticiliği yapmış, zamanını toplumsal, siyasal sorunların çözümü için ayırmış, ardından Karşıyaka Belediye Başkanlığı gibi bir görevi profesyonel mesleğini bırakarak yürütmüş ve sonuç itibarıyla çok önemli bir görevi, Türkiye’de solcuların, sosyal demokratların, Atatürkçülerin açısından reytingi en yüksek, herkesin gözünün döndüğü, dünyayla iletişim kanalları en açık kent olan İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Biz bu işi en iyi onun yapacağına inandık ve öyle yapacağını düşünüyoruz. Onun liderliğinde kentte 30 adayımızla beraber başarılı bir kampanya yürüteceğiz. Bugünden itibaren startı vereceğiz ve İzmir’de 30 ilçede başarılı bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: FATİH ÖZKILINÇ