Zabıta ekipleri tarafından yürütülen denetimlerde, pazaryerlerindeki tezgah düzeni, tartıların doğruluğu ve ürünlerin fiyat etiketlerinin kontrolü özenle ele alınıyor. Özellikle tezgahlar arasındaki mesafelerin geçişe uygun olması, doğru tartımın yapılıp yapılmadığı ve fiyat etiketlerinin doğruluğu konularında detaylı incelemeler yapılıyor.

Photo 2024 05 09 13 49 42

Kurallara uymayan esnaflar uyarılırken, pazaryerlerine kurulan tartı kontrol noktaları sayesinde vatandaşlara alışverişlerinde kolaylık sağlanıyor. Bu noktalarda, alınan ürünlerin kilogramlarının kontrol edilebilmesi imkanı sunuluyor.

Photo 2024 05 09 13 49 35

Edremit Belediyesi ve Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm’den önemli ortaklık Edremit Belediyesi ve Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm’den önemli ortaklık

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, denetimlerin hem esnafların hem de vatandaşların güvenli ve huzurlu bir alışveriş ortamına sahip olmalarını sağlamak için gerçekleştirildiğini belirtti. Bu çalışmaların kentte yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli bir adım olduğunu vurgulayan Ertaş, vatandaşların memnuniyeti ve güvenliği için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.

Editör: Sedef Didem Ezme