Klasik Animeler:

Fullmetal Alchemist: Brotherhood:Bilim kurgu ve fantezi türlerini harmanlayan bu anime, iki kardeşin bedenlerini geri kazanmak için çıktıkları simya yolculuğunu konu alıyor. Heyecan verici ve duygusal bir hikayeyle her yaştan izleyiciyi etkilemeyi başarıyor.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (TV Series 2009–2010) - IMDb

Cowboy Bebop:Güneş sisteminde bir grup ödül avcısının maceralarını anlatan bu bilim kurgu uzay operası, unutulmaz müzikleri ve mizahi ögeleriyle anime klasikleri arasında yer alıyor.

Cowboy Bebop (TV Series 1998–1999) - IMDb

Neon Genesis Evangelion:Mecha anime türüne yeni bir soluk getiren bu psikolojik gerilim animesi, dev Melekler olarak bilinen yaratıklara karşı savaşan genç pilotların hikayesini anlatıyor. Karmaşık ve derinlikli konusu ile izleyiciyi düşünmeye sevk ediyor.

Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth - Vikipedi

Yeni Nesil Animeler:

Attack on Titan:Dev insan yiyen Titanlar tarafından istila edilmiş bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesini anlatan bu karanlık fantastik anime, aksiyon dolu ve sürükleyici bir seyir deneyimi sunuyor.

Attack on Titan - internetten TV dizisi yayını

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba:Ailesi iblisler tarafından katledilen bir gencin, kız kardeşini kurtarmak ve bir iblis avcısı olmak için yemin etmesini konu alan bu duygusal ve heyecan verici fantastik anime, son yılların en popüler animelerinden biri haline geldi.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Hashira Training Arc Streams May 12 -  www.paletyayinlari.com.tr

Jujutsu Kaisen:Lanetli bir iblis yutkunca büyücü olma gücü kazanan bir lise öğrencisinin hikayesini anlatan bu doğaüstü aksiyon animesi, karanlık atmosferi ve etkileyici dövüş sahneleriyle ön plana çıkıyor.

Jujutsu Kaisen (TV Series 2020– ) - IMDb

Bunlar Sadece Bir Başlangıç!

Yukarıda listelenenler, yeni başlayanlar için en iyi animelerden sadece birkaçı. Anime dünyası keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda harika animeyle dolu. İlgi alanlarınıza ve zevkinize göre aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Anime Seçiminizi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

İlgi Alanlarınızı Belirleyin: Aksiyon, macera, komedi, romantizm veya başka bir tür olsun, sevdiğiniz türde animeleri arayın.

Tavsiye Alın: Zaten anime izleyen arkadaşlarınızdan veya ailenizden öneriler isteyin.

İncelemeleri Okuyun: Bir anime izlemeye başlamadan önce çevrimiçi incelemeleri okuyun. Bu sayede ne beklemeniz gerektiğine dair fikir edinebilirsiniz.

Korkmayın ve Denemekten Çekinmeyin: Farklı animeleri denemekten ve neyi sevdiğinizi keşfetmekten korkmayın.

Eski heyecanınız yerine gelecek! Bir döneme damga vuran yarışma programları Eski heyecanınız yerine gelecek! Bir döneme damga vuran yarışma programları

Bu ipuçları ile anime dünyasına adım atmak için hazır olduğunuza inanıyoruz. Keyifli seyirler!

Editör: Ferhat Yiğit Adıgüzel