FIFA'dan Süper Lig ekibine Adana Demirspor'a üç dönem transfer yasağı verdi.

Ceza nedeni Kluivert'ın alacağı

Haberin detayında, Adana Demirspor'a verilen transfer yasağının sebenin, mavi lacivertli kulübün sezon başında göreve getirdiği ancak ligin 14. haftasında alınan 3-2'lik Samsunspor karşılaşmasının ardından yollarını ayırdığı Hollandalı teknik direktör Patrick Kluivert'a ödenmeyen 142 bin Euro olduğu kaydedildi.

Milli Tenisçi Ahmet Kaplan, Quad kategorisinde dünya sıralamasında yükseldi Milli Tenisçi Ahmet Kaplan, Quad kategorisinde dünya sıralamasında yükseldi

20 maça çıktı

Adana Demirspor ile toplam 20 maça çıkan Patrick Kluivert 8 galibiyet, 6 beraberlik ve 6 yenilgi aldı. 47 yaşındaki çalıştırıcı, Adana temsilcisiyle maç başına 1.5 puan ortalaması yakaladı.

"Vadesi geçmiş ödemelerin bir kuruşunu alamadım"

Patrick Kluivert Şubat ayında Hollanda basınına yaptığı açıklamada, "Adana Demirspor'da işler iyi gidiyordu ilerliyorduk ama bir anda her şey değişti. Başkan, sahada selfieler çekmeye ve Instagram'da canlı yayın açmaya başladı. Bu durum, hem personeli hem de beni biraz rahatsız etmeye başladı. Bu durumun belki de Türkiye'de normal olabileceğini düşündük. İyi gidiyorduk fakat maaşlar geç yatmaya başladı, futbolcular rahatsız oldu. Neredeyse 3 ay maaş alamadık. Sivasspor mağlubiyeti sonrası daha önce anlaşma sağladığımız yönetici geldi ve ayrılmak istediklerini iletti, ben de istemedim. Takımdaki üstünlüğümü kaybettiğimi düşündüler ama durum öyle değildi. Vadesi geçmiş ödemelerin bir kuruşunu alamadım. Bu konu artık FIFA'da. Eninde sonunda alırım ama bu çok can sıkıcı bir durum" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Adnan Karabulut