Futbol şubelerini yöneten Republic Şirketi, yaptığı yatırımların karşılığını aldı. Geçen sezon başında Göztepe'nin yüzde 70 hisselerini devralan şirket, 2 sene içinde İzmir ekibini Süper Lig'e geri çıkardı. Bu sene ise bir başka yatırımının meyvesini topladı. Geçen sezon Premier Lig'den düşen Southampton, Championship Play-Off'larında şampiyon olarak yeniden devler arenasına döndü.

Southampton Play-Off'larda şampiyon

İngiltere Championship'te normal sezonu 4. sırada tamamlayan Southampton, Play-Off yarı finalinde West Bromwich'i eledi. Londra'daki Wembley Stadı'nda Leeds United ile finalde karşılaşan Southampton rakibini 1-0 yenerek Premier Lig'e geri döndü.

Göztepeliler Wembley'de destek verdi

Göztepeli kurmaylar ve futbolcular ise kardeş kulüp olarak tanımlanan Southampton'a destek vermek için Londra'ya akın etti. Sport Republic şirketinin CEO'su olan Göztepe Başkanı Rasmus Ankersen ve ekibi, Göztepe Onursal Başkanı Mehmet Sepil, kulüp CEO'su Kerem Ertan, Sportif Direktör Ivan Mance, takım kaptanları İsmail Köybaşı ve Atınç Nukan, Wembley Stadı'ndaki yerlerini aldı.

Milli maç heyecanı Sakarya Millet Bahçesi’ndeki dev ekranda Milli maç heyecanı Sakarya Millet Bahçesi’ndeki dev ekranda

Wembley'de bayraklı kutlama

Karşılaşmanın ardından Göztepe kafilesi Wembley Stadı'nda sarı-kırmızılı bayraklarla poz verdi. Sport Republic şirketinin yüzde 75 hisselerini elinde bulunduran Sırp iş insanı Dragan Solak'ın daveti üzerine İngiltere'ye gittiklerini belirten Onursal Başkan Mehmet Sepil, "Dragan Solak da bizim maçımıza gelmişti. Daveti üzerine biz de Göztepe olarak Southampton'ı bu yolda yalnız bırakmadık. Güzel bir maç izledik. Oxford'ta yaşayan kızım İrem Sepil de maça geldi. Hem Göztepe hem de Southampton yeniden en üst lige geldiler. Emeğe geçenleri kutluyorum" dedi.

Editör: Emir Çetintaş