Kırkpınar, Türkiye'nin eğitim sisteminin her bakanın kendi tercihlerine göre şekillendirildiğini, ancak bu durumun Atatürk ilke ve inkılaplarından uzaklaşılmasıyla sonuçlandığını belirtti.

Kırkpınar, mevcut Milli Eğitim Bakanı'nın, AKP'nin 9. bakanı olarak atanmasıyla birlikte her bakanın kendi müfredatını oluşturduğunu dile getirdi. Bu durumun eğitim sistemindeki değişikliklerin artık günümüz diline ve gereksinimlerine uygun olmadığını vurguladı.

İYİ Partili milletvekili, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Atatürk ilke ve inkılaplarından uzaklaştığını savundu. Buna ek olarak, İmparatorluk dönemine dahi benzemeyen bir 'bayağı' sistem oluşturulduğunu ifade etti.

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'ndan helikopter kazasıyla ilgili açıklamalar Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'ndan helikopter kazasıyla ilgili açıklamalar

Kırkpınar, eğitim sisteminin Atatürk'ün mirasını taşıyan gençleri çağdaş, demokratik ve bilimsel bir eğitimden uzaklaştırmaya çalıştığını iddia etti. Bu durumun gençlerin farklı yönlere itilmesi anlamına geldiğini söyledi.

İzmir Milletvekili, eğitim komisyonu üyesi olarak yanlış yolda olduklarını sürekli dile getirdiğini ve eleştirilerini her platformda ortaya koyacağını belirtti.

Editör: Egemen Sayın