Cemil Tugay'dan "tarımsal üretim" çıkışı! "Destek vereceğiz" Cemil Tugay'dan "tarımsal üretim" çıkışı! "Destek vereceğiz"

İZSU Genel Müdürlüğü veya İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden hiçbir kamu görevlisinin, öğrencilere eğitim yardımı adı altında para talebinde bulunmadığı belirtildi.

Geçmişte de benzer örneklerine rastlanan bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği vurgulandı. İZSU Genel Müdürlüğü veya İzmir Büyükşehir Belediyesi adına telefonla para talep eden kişilere itibar edilmemesi, böyle durumlarda ise en kısa sürede emniyet birimlerine bilgi verilmesi gerektiği belirtildi.

Yapılan açıklama şöyle;

Değerli hemşerilerimizin dikkatine;

İZSU Genel Müdürü Gürkan Erdoğan’ın ismi kullanılarak telefonla ulaşılan iş insanlarından ‘öğrencilere eğitim yardımı’ adı altında para talep edildiği öğrenilmiştir. Açık bir dolandırıcılık girişimi olduğu tespit edilen söz konusu eylemin sorumlularının belirlenmesi için tarafımızdan hukuki süreç başlatılmıştır.

Geçmişte de örneklerine rastlanan, iyi niyetli yurttaşlarımızı suiistimal amacı taşıyan bu tür eylemlere karşı duyarlı olunması önem arz etmektedir. İZSU Genel Müdürlüğü veya İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden hiçbir kamu görevlisinin bu yönde bir talepte bulunması söz konusu değildir.

Telefonda kendini İZSU Genel Müdürü şeklinde tanıtarak veya onun adıyla para talep eden kişilere itibar edilmemesini ve böyle durumlarda en kısa sürede emniyet birimlerine bilgi verilmesini rica ederiz.

Editör: Sedef Didem Ezme