Cumhuriyet Halk Partili Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, partisinden İzmir Büyükşehir Belediyesi(İZBB) başkanlığına aday adayı oldu. Batur, CHP İzmir İl Başkanlığı binasına gelerek adaylık doyasını il başkanı Şenol Aslanoğlu'na teslim etti. Adaylık dosyasının tesliminin ardındandan açıklamalarda bulunan Batur, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurumu yaptım! Cumhuriyetimizin ikinc  yüzyılında partim Cumhuriyet Halk Partisi'nde değişim yaşandı. Değişimin yaklaşan yerel seçim öncesinde toplumda bir sinerji ve enerji yarattığı açıktır. Albert Einstein 'değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir' diyerek değişimin kaçınılmaz bir süreç olduğunu belirtmiştir. Ben de başlayan değişim sürecinde bugün İl Başkanlığımıza Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylık başvurumu yapmış bulunmaktayım. 2019 yerel seçimlerinde de Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecinde İzmir'de iki isimden biriydim. Ancak partim beni Konak Belediye Başkan için görevlendirdi" dedi.


"HİZMETE HAZIRIM"

Konak'ta geçen 5 yıla yakın sürede pek çok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu, Konaklıya hizmet etmenin gururunu yaşadığını kaydeden Batur, "Birlikte Konak diye çıktığımı yolda tüm Konaklılarla kol kola olduk. Parti ayrımı gözetmeden herkese hizmet ettim. Ayrıştıran değil birleştiren oldum. Konaklıların sevincinde de üzüntüsünde de yanında olmaya çalıştım. Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedim. Engellisinden gencine, kadınından, yaşlısına esnafından, emeklisine herkesi kucakladım. Konak'ta kentsel yenilemenin önünü açacak planları görev süremiz içinde tüm zorluklara rağmen bitirmeyi başardık. 1994 yılında İzbeton genel müdürlüğü ile başlayan bu kente yerel yönetici olarak hizmette şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak yola çıkıyorum. İzmir'ın sorunlarını herkesten iyi bilen biri olarak çözmeye talibim. Kentlinin ne şikayeti varsa onları çözecek hem bilgi birikimi hem de tecrübeye sahip bir mimar olarak hizmete hazırım" diye konuştu.

"İZMİR'E İZMİRLİ LAZIM"

Batur açıklamalarının devamında ise "İzmir'de doğmuş büyümüş burada oturan ve göçmen ataları olan bir olarak kenti kucaklamaya kronikleşen sorunlan artık şehrin gündeminden çıkarmayı hedefliyorum. İzmir Atatürkçülüğün, demokrasinin başkentidir. İzmir efeler diyandır. İzmir diretmeye gelmez. Samimiyet ister, kendi içinden birinin yönetmesini ister, tepeden Inme isimlere prim vermez. İzmirli iyi bilir kimin ona en iyi şekilde hizmet edeceğini. Sokakta görmek ister belediye başkanını, ona ulaşabilmek ister. Ben bu kentte hizmet ettiğim süre için de hiç ulaşılamayan olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. Sokakta oldum yine sokakta İzmirilerle olacağım, İzmir'e ne lazım derseniz; İzmir'e tecrübe lazım. İzmir'e samimiyet lazım İzmir'e İzmirli lazım. Ben tecrübeliyim, samimiyim, İzmirliyim. Çıktımız bu yolda başta beni yalnız bırakmayacağına inandığım İzmirlilere, Partimin Genel Merkezine, Cumhuriyet Halk Partimin İzmir il örgütüne, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, yol arkadaşlanma, destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Tüm Büyükşehir Belediyesi aday adaylarına başarılar diliyorum. Bu, parti içi bir yarıştır. Barış ve huzur içinde, birbirimizi kırmadan bu yarışın sonlanması en güzeli olacaktır. Çünkü önümüzde çok büyük bir sınav var. 31 Mart yerel seçimleri. Başarılı olmak zorundayız. Şunun da altını çizmek istiyorum; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’dir. CHP’li bir belediye başkanıdır. Çok coşkulu ve debdebeli açıklamalar doğru değil. Orada oturan arkadaşımız da bizim partimizi temsil ediyor. Çıktığımız yolda, bütün arkadaşlarımızla birlikte mücadelemizi gerçekleştireceğiz. Yöntem ne olursa olsun kim aday olursa olsun onunla yol yürüyeceğiz" " ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ENGİN: NARLIDERE’YE HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYDUK BAŞKAN ENGİN: NARLIDERE’YE HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYDUK

"İSTİŞARELER YAPILARAK BURADAYIZ"

İZBB başkanlığına aday adaylığına ilişkin CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le istişare yapıp yapılmadığının sorulması üzerine ise Batur, "İstişareler yapılıyor zaten. İstişareler yapılarak buradayız. Şu anda herkes meydana çıktı. Süreç içerisinde herkes kendini anlatacak. Memnuniyet anketleri yapılıyor. Partimizin adayın belirlenmesi noktasında yöntem neyse biz ona uyacağız" dedi. 


 

Kaynak: FATİH ÖZKILINÇ