Mithatpaşa semti sakinlerinin yağmur sularının kaldırım taşları altına dolması şikayeti üzerine, Konak Belediyesi hızla önlem aldı. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı inşaat ekipleri, Güzelyalı'dan Göztepe'ye kadar olan Mithatpaşa Caddesi'nde kapsamlı bir çalışma başlattı.

İki kaldırımı da gözden geçiren ekipler, kırılan ve oynayan kaldırım taşlarını onarıyor ve yeniliyor. Çalışma, Güzelyalı Parkı'nın önünden başlayıp Göztepe'ye doğru ilerleyecek şekilde planlandı. Ekipler, yaklaşık 2.5 kilometrelik mesafeyi titizlikle kontrol ederek, çalışmayı 10 gün içinde tamamlamayı hedefliyor.

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, vatandaşların konforunu önemsediklerini belirterek, yapılan çalışmalar için belediye ekiplerine teşekkür etti. Başkan Mutlu, "İlçemizde yaşayan komşularımızın konforu ve mutluluğu bizim için çok önemli. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, gelen talepler doğrultusunda kaldırım bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Konak Belediyesi olarak ihtiyaç duyulan mahallelerimizde benzer çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi.

Sondakika | İzmir Hatay Metro durağında yangın Sondakika | İzmir Hatay Metro durağında yangın

Ayrıca, kaldırıma park edilen araçlar konusunda da uyarılarda bulunuldu. Esnaf ve vatandaşlar, özellikle ağır tonajlı araçların kaldırıma çıkmasından şikayetçi oldu ve araç sahiplerinden duyarlılık beklediklerini dile getirdi. Fen İşleri Müdürlüğü ise ilçe genelinde yol ve kaldırım kontrollerini düzenli olarak yaparak, gelen şikayetleri hızla değerlendirip çözüme kavuşturduğunu belirtti.

Editör: Sedef Didem Ezme