Yürüyüş öncesi kalabalığa konuşan Özel, yerel seçimlerde 47 yıl sonra CHP'nin birinci oluşunu hatırlatarak, "Ata'm sana söz, partini iktidar yapmış olarak bir sonraki gelişimizde milyonlarla geleceğiz." dedi.

Büyük Gençlik Yürüyüşü'ne binlerce kişi katıldı. Kızılay Güvenpark'ta başlayan yürüyüşe CHP lideri Özgür Özel de katıldı. Özel, Anıtkabir'e varmadan önce yaptığı konuşmada Atatürk'e şu sözleri verdi:

"Bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna, son yapılan seçimlerin birinci partisi olmanın gururuyla çıkıyoruz."

AK Parti İzmir İl Başkanlığında bayramlaşma programı düzenlendi AK Parti İzmir İl Başkanlığında bayramlaşma programı düzenlendi

Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde kazandıkları başarıya değinerek şunları söyledi:

"1980 darbesi siyasi partilerin, sendikaların, örgütlenmenin ve solun üzerinden paletleriyle geçti. O günden bugüne partimiz siyasi başarının kapılarını bir türlü aşamıyordu. Çok sayıda genç ve kadın arkadaşlarımızla birlikte yetkiyi aldıktan sonra biz bu ekiple bu kapının kilitlerini açtık."

Gençlere inandıklarını ve güvendiklerini vurgulayan Özgür Özel, sözlerine şöyle devam etti:

"Cumhuriyet'in ikinci yüzyılının ilk genel seçimlerinden sonra buraya bir daha geleceğiz ve söz veriyoruz buraya partimizi iktidar yapmış olarak geleceğiz. Bugün 47 yıl sonra Ata'nın huzuruna ilk kez birinci parti olarak geldik ve ona 'Ata'm sana söz, partini iktidar yapmış olarak bir sonraki gelişimizde milyonlarla geleceğiz' diye sesleniyoruz. Ben de Mustafa Kemal Atatürk gibi sadece sizlere güveniyorum. Şimdi Ata'mızın huzuruna doğru yürüyüşe geçiyoruz ve bu yürüyüş biz iktidar olana kadar devam edecek. Bu gerçek iktidar yürüyüşünü hep birlikte başlatıyoruz."

Yürüyüşe CHP milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP'nin ilçe belediye başkanları da katıldı.

Editör: Sedef Didem Ezme