Seferihisar Belediyesi, 2024-2029 dönemi için ilk meclis toplantısını Çağan Irmak Salonu’nda gerçekleştirdi. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin başkanlığında toplanan meclis, yeni komisyon üyelerini belirledi.

17 Komisyonla İlgili Seçim Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti ve Memleket Partisi’nden meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in önderliğinde 17 komisyonla ilgili seçim yapıldı. Meclis üyeleri asil ve yedek olarak belirlendi.

Belediye-İş Sendikası'ndan Başkan Çerçioğlu'na önemli ziyaret Belediye-İş Sendikası'ndan Başkan Çerçioğlu'na önemli ziyaret

Toplantıda yapılan seçimler sonucunda, 1. Başkan Vekili Gökhan Pehlivan, 2. Başkan Vekili Hüseyin Kocaer olarak seçildi. Meclis Zabıt Katipliği'ne Okan Çınar ve Nevraz Zeliha Sığın getirilirken, Ceren Türer Uykal ile Sarper Soylu yedek üye olarak belirlendi.

Komisyon üyeleri ise şu şekilde belirlendi:

  • Encümen Üyeliği: Barış Sakcı ve Ahmet Güney

  • İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Hüseyin Kocaer, Gürcan Türker, Vedat Gültekin, Hüseyin Okan Ürkmez ve Ümit Cingöz
  • Plan ve Bütçe Komisyonu: Gökhan Pehlivan, Hüseyin Kocaer, Meltem Doğru, Murat Yükselen ve Batuhan Gürbüz
  • Hukuk Komisyonu: Ceren Türer Uykal, Nevraz Zeliha Sığın, Sarper Soylu, Gülbahar Kaplan ve Batuhan Gürbüz
  • Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: Ercan Ağkuş, Haluk Dede, Murat Yükselen, Gülbahar Kaplan ve Orhan Yüce

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, toplantının sonunda yapılan seçimlerin hayırlı olmasını temenni ederek, tüm katılımcılara Ramazan Bayramı'nı kutlayarak kapanışı gerçekleştirdi.

Editör: Nurican ALBAYRAK