Ankara'da eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık 2022'de Çankaya'da, Kızılırmak Mahallesi'nde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi. Sinan Ateş'in yanında bulunan arkadaşlarından Selman Bozkurt saldırı sonrası ağır yaralandı.

Ateş'in vurulma anı kamerada

Görüntülerde cuma namazı çıkışı arkadaşları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüyen Sinan Ateş, motosikletli kişilerin saldırısına uğruyor. Ateş'in vurulmasının ardından Keçik, silahına davranarak kaçan saldırganlara ateş ediyor.   

Zehir tacirinin poşetinden binlerce hap çıktı Zehir tacirinin poşetinden binlerce hap çıktı

22 kişi hakkında iddiname hazırlandı

Suikastın tetikçisi olduğu belirtilen Eray Özyağcı ile Doğukan Çep, Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve avukat Serdar Öktem ile 3 polisin de aralarında bulunduğu tutuklu 22 kişi hakkında iddianame hazırlamıştı. Sinan Ateş'in öldürüldüğü, Selman Bozkurt'un ise hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandığı olaya ilişkin soruşturma kapsamındaki iddianame 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

Mahkeme 1 Temmuz'da

"Tasarlayarak öldürme", "Öldürmeye teşebbüs", "Suça azmettirme" ve "Suça yardım etme" suçlarından yargılanacak sanıklar 1 Temmuz saat 09.00'da hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: Haber Merkezi