Türkiye'de şehir içine kamyon TIR girişi serbest mi? Türkiye'de şehir içine kamyon TIR girişi serbest mi?

Seçim Tarihi Tartışmaları Devam Ederken...

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) yapılacak olan başkanlık seçimi için tarih belirleme tartışmaları sürerken, ilk adayın ortaya çıktığı bildirildi.

Servet Yardımcı İddialı

TFF'nin 18 Temmuz'da gerçekleştirileceği açıklanan başkanlık seçiminde Servet Yardımcı'nın aday olacağı iddia edildi.

İlk Aday Servet Yardımcı

Gelen haberlere göre, Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkanlık seçiminde Servet Yardımcı'nın aday olacağı kesinleşti. Yağız Sabuncuoğlu'nun aktardığı habere göre, Yardımcı'nın adaylık kararı netleşti.

Cemil Kazancı Olası Başkanvekili

Aynı haberde, Cemil Kazancı'nın TFF Yönetim Kurulu'nda 'Başkanvekili' olarak Servet Yardımcı'nın listesinde yer alabileceği belirtildi.

Servet Yardımcı kimdir?

26 Aralık 1957'de Rize'de doğan Yardımcı, amatör olarak futbol oynadı. Bir dönem Çaykur Rizespor'da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan'ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi. Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etti. 2012'de başlayan Yıldırım Demirören dönemiyle 1. Başkan Vekili oldu ve Nihat Özdemir yönetiminde de bu görevini sürdürdü. Yardımcı, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmektedir.

2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday oldu ancak seçilmedi. 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimi kazanan Yardımcı, UEFA Yönetim Kuruluna girdi. 2021'de yeniden aday oldu ve tekrar seçildi.

Editör: Nurican ALBAYRAK