Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı olmadan faaliyet gösteren sığınmacılara ait iş yerlerini kapattı. Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın da katıldığı denetimlerde kaçak olarak işletildiği tespit edilen dükkânlar mühürlendi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 5 farklı noktada tespit edilen iş yerlerinin faaliyetlerine son verdi.

Başkan Burcu Köksal'dan çağrı "Yürüyüşte buluşalım!" Başkan Burcu Köksal'dan çağrı "Yürüyüşte buluşalım!"

Erenler Mahallesi'nde bulunan Spor Salonu, Cumhuriyet Mahallesi'nde tatlıcı, Dumlupınar, Sahipata ve Marulcu Mahallelerindeki bakkal dükkanları, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı halde faaliyet gösteren sığınmacıların iş yerleri olarak belirlendi ve Başkan Köksal'ın talimatıyla kapatıldı.

"Amasız, fakatsız, lakinsiz göndereceğiz"

Belediye Başkanı Burcu Köksal, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Zabıta Ekiplerimizle birlikte şehrimizde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı halde faaliyet gösteren sığınmacılara ait iş yerlerinin faaliyetlerine son verdik. Erenler Mahallesi’nde Spor Salonu, Cumhuriyet Mahallesi’nde tatlıcı, Dumlupınar, Sahipata ve Marulcu Mahallelerinde bakkal dükkanı olan iş yerlerini mühürledik. Söz verdiğim gibi Afyonkarahisar’da Suriyeli mülteciler olmak üzere tüm mültecilerin iş yeri açmalarına engel olacağım, şehrimizden ayrılmaları için ne gerekiyorsa yapacağım. Amasız, fakatsız, lakinsiz göndereceğiz Afyonkarahisar’dan” İfadelerini kullandı.

Editör: Haber Ekspres