Toplantıda, Aziz Yıldırım, Atatürk'ü vurgulayarak, "Hepinize tavsiye ediyorum. Atatürk'ü iyi okuyun. Bu ne ya.. Adam ölmüş, mezarında rahat bırakın. Bu kadar kullanmayın" şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım'ın bu sözleri, seçim atmosferine damga vuran tartışmalardan biri oldu. Yıldırım, basın toplantısında adaylığına ilişkin önemli mesajlar verirken, rakibi Ali Koç'a yönelik eleştirilerde bulundu.

2018'de Fenerbahçe'nin başkanlığını bırakan Yıldırım, tekrar başkanlık koltuğuna aday olmasıyla spor camiasında büyük yankı uyandırdı. Kendisini Atatürkçü, laik ve cumhuriyetçi olarak tanımlayan Yıldırım'ın bu sözleri, seçim sürecindeki polemikleri daha da kızıştırdı.

Ödemiş'te asfalt yama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor Ödemiş'te asfalt yama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

"Atatürk'ü tanımayanlar kendine Atatürk'ü siper ediyorlar”

Aziz Yıldırım 3 sene için Fenerbahçe başkanlığına yeniden aday olduğunu belirterek, Ali Koç'u eleştirdiği açıklamasında. ”Atatürk'ü tanımayanlar kendine Atatürk'ü siper ediyorlar. Atatürk'ü okumuşlar mı acaba? Biliyorlar mı?. Tek bildikleri şey; Atatürk dayısının yanına gitmiş, kargaları kovalamış.. Atatürk o değil. Hepinize tavsiye ediyorum. Atatürk'ü iyi okuyun. Bu ne ya.. Adam ölmüş, mezarında rahat bırakın. Bu kadar kullanmayın.” İfadelerini kullandı.

Editör: Sedef Didem Ezme