Hergele Grubu'nun Adalet ve Demokrasi Parkı'nda verdiği konser sonunda konuşan Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit, gençlerle birlikte mücadele edilirse aydınlık günlerin çok yakın olduğunu vurguladı.

Bayramın gözdesi Ege oldu Bayramın gözdesi Ege oldu

Gençlerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konsere eşi Ayşegül Yiğit ile birlikte katılan Başkan Yiğit, "Bugün çok özel bir gün. Bağımsızlık mücadelesinin kurtuluş meşalesinin yandığı gün. Bu meşaleyi Büyük Atatürk yaktı. Ruhu şad olsun. Saygıyla önünde eğiliyorum. 1918'de düşman kuvvetleri geldiğinde bir cümle kurdu: 'Geldikleri gibi giderler.' Ve sözünde durdu, geldikleri gibi gittiler ve arkalarına bile bakamadılar. Bu çok kolay olmadı. Ülkemiz dünya savaşından sonra bitap düşmüş haldeydi. Anadolu insanı yorgundu. Onları ateşleyecek bir güce ihtiyaçları vardı. O da Atatürk'tü. 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak bastı. Büyük direniş için o gün orada o ateşi yaktı. Bu durum bize örnek olmalı. Aynı duruşla, aynı inanışla, aynı cesaretle çalışırsak çabalarsak bugün kırmızılaşan haritayla birlikte, genç başkanlarla birlikte ama en çok da sizlerle birlikte, gençlerle birlikte mücadele edersek aydınlık günler çok yakındır. Yaşasın gençler, yaşasın Balçova, yaşasın Türkiye" ifadelerini kullandı.

Balçova'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda gerçekleşen çelenk sunma töreni ve ardından Ekonomi Üniversitesi amfi tiyatroda düzenlenen törenle devam etti. Ayrıca kutlamalar kapsamında Balçova ve Narlıdere minik basketbol takımlarının dostluk maçı gerçekleşti. Başlama öncesi hava atışını Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit ve Narlıdere Belediye Başkanı Erman Uzun ile birlikte yaptı.

Editör: Simge Akbulut