Kıyılar halka kapatılmasın eylemi Kıyılar halka kapatılmasın eylemi

Geleneksel Düzenlemeli dalda yapılan yarışmada 8 il arasında 88.86 puan alarak Bölge 2.si oldu. Bu başarılarıyla Sivas'ta düzenlenecek olan Liseler Arası Final yarışmasına katılmaya hak kazandılar.

"Her şey bu gençlerle anlamlı ve güzel" 

Halk Oyunları ekibinin bu önemli başarısı üzerine bir açıklama yaparak, emeği geçen herkese teşekkür eden Okul Müdürü Mustafa Uzanç, "Bu günlere gelmesinde destek olan idarecilere, okul öğretmenlerine ve asıl olan ekibin Balıkesir’in Milli Mücadele döneminin Kuvayı Milliye ruhunu Alaca Mescit projesiyle günümüze taşıyan değeriyle ortaya çıkardıkları çalışmalarla emek veren halk oyunları hocası Ayhan Ayna ve Aysun Ayna’ya, teşekkür etti. Yine ekibin çalışmalarında sahne düzenlemesiyle İbrahim Çıngı’ ya ve projenin diğer aşamalarında görünmez kahramanlarını da emekleri ve özverilerinden ötürü teşekkür ediyorum. Balıkesir ilimizin kültürel mirasını Türkiye Finallerinde en iyi şekilde temsil edileceğine inancım sonsuzdur. Asıl başarı halk oyunları ekibinde bulunan çocuklarımızın, Aylarca günlerce emek verdiler. hepsini tek tek tebrik ediyorum. Okulumuzda Sosyal ve Kültürel bir çok etkinlikler düzenlenmektedir. Bu faaliyetlerle öğrencilerimiz kültürüne, değerlerine sahip çıkmakta ve kuşaktan kuşağa aktarılmasında da önemli bilgi birikimine sahip olmaktadırlar. Her şey bu gençlerle anlamlı ve güzel" İfadelerini kullandı.

Balıkesir'in elde ettiği başarıya ilişkin olarak Bursa'da yapılan yarışmada dereceye giren diğer Halk Oyunları ekiplerinin puanları da şu şekilde belirlendi: 1. İstanbul 90,28 puan, 3. Bursa 88.14 puan, 4. Kocaeli 87.85 puan, 5. Zonguldak 86.28 puan, 6. Eskişehir 85.71 puan, 7. Edirne 82.85 puan ve 8. Bolu 80 puan.

Kaynak: İHA