Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, otizmli bireylerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla KEDİ Otizm Derneği (Kabul, Eşitlik, Dahil Olma, İstihdam) tarafından düzenlenen 2. İzmir Otizm Yürüyüşü'ne katıldı. Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda başlayan yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal ile otizmli bireyler ve aileleri katıldı. Programda yurttaşlar yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için üzerinde “Otizmliler de çalışabilir, istihdam et”, “Farklılıklar yaşamın rengidir”, “Beni anlayın istiyorum”, “Otizm hayata farklı açıdan bakmaktır”, “Beni övme haklarımı ver” yazılı dövizler taşındı.

Farkındalık yürüyüşü Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde bulunan Türkan Saylan Kültür Sanat Merkezi önünde son buldu.

Başkan Nilüfer Çınarlı Mutlu'dan Konak muhtarlarına destek Başkan Nilüfer Çınarlı Mutlu'dan Konak muhtarlarına destek

gkkoiimxeaenkvi.jpg

"YENİ DÖNEM İÇİN UMUT VERDİNİZ"

Kedi Otizm Derneği Başkanı Serap Dikmen Ahmetoğlu da etkinliğe katılan belediye başkanlarına teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bugün burada olmanız, bizim yeni döneme umutla başlamamıza neden oldu. Bize verdiğiniz bu umut için size teşekkür ediyorum. Belediyelerin olanakları ölçüsünde yapabilecekleri birçok çalışma var. Birlikte çalışabilmek çok önemli. Sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket ederek birçok güzel çalışmayı hayata geçirebiliriz.”

ÖZEL ÇOCUKLAR KONSER VERDİ

Otizmli çocukların aileleri de çocukları ile ilgili kaygılarını dile getirdi. Çocuklarının istihdama katılmaları, spor ve sanat, eğitim alanında gelişimlerinin desteklenmesini istedi. Program, otizmli bireylerin verdiği mini bir konserle son buldu. Katılımcılar hep birlikte “Güzel günler göreceğiz çocuklar” adlı şarkıyı seslendirdi.

"ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ"

Sosyal medya hesabından farkındalık yürüyüşüne ilişkin paylaşımda bulunan Başkan Mutlu, "Farkındalık için yürüdük sevgiyle kucaklaştık! Konak Belediyesi olarak, otizmli çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve topluma katılımlarını artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

gkkoiicwsaazcm8.jpg

Editör: Haber Ekspres