Bu sabah saat 09.00 sıralarında İzmir'in Buca ilçesi Yaylacık Mahallesi 1025 Sokak'ta meydana gelen üzücü bir olay, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Belediyeye ait bir çöp kamyonu, bir sokak köpeğini ezdi ve köpeğin cansız bedeni çöp kamyonunun içine atıldı. Olayla ilgili olarak Buca Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı.

Kopegi Ezip Cop Kamyonuna Attilar Buca Belediyesi Nden Aciklama 1187379

Belediye Açıklaması

Buca Belediyesi'nin olayla ilgili açıklaması şu şekilde:

"19 Mayıs 2024 tarihinde saat 09.00 sıralarında Yaylacık Mahallesi'nde Belediyemize ait çöp toplama aracı, görevli olduğu bölgede çöp konteynerini boşalttıktan sonra harekete geçtiği esnada maalesef kötü bir kaza yaşanmıştır.

Bir sokak hayvanı araç yaklaşık 10 kilometre hızla giderken şoförün görüş açısı dışında aracın altına girmiş ve o sırada maalesef can dostumuz yaşamını yitirmiştir. Yaşanan talihsiz kazanın ardından aracın şoförü ve temizlik personelimiz uygulanması gereken yasal prosedüre paniğe kapılarak uymamıştır.

Bu durumu kabul edilemez olarak değerlendiriyoruz. Yaşanan bu kaza ve sonrasında ihmali olan personelimiz hakkında gerekli idari ve yasal süreçleri başlatacağımızı, ayrıca bu konuda tüm personelimiz için gerekli eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına da hız vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

İzmir Trabzonlular Derneği’nden anlamlı ziyaret İzmir Trabzonlular Derneği’nden anlamlı ziyaret

Bucamızın her noktasında tüm can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi de bir kez daha anımsatıyoruz."

Editör: Simge Akbulut