Parti içi kurulların, önceki dönem genel başkanların ve belediye başkanlarının fikirlerini alacaklarını belirten CHP lideri Özgür Özel, “Nezaket ziyareti olmayacak. Türkiye’nin gelecek dönemine ilişkin bir görüşme olacak” dedi.

chp genel başkanı

Özgür Özel | Atatürk'ün huzuruna birinci parti olmanın gururuyla.. Özgür Özel | Atatürk'ün huzuruna birinci parti olmanın gururuyla..

Görüşmenin Detayları

Cumhuriyet'in haberine göre, CHP lideri Özgür Özel, partisinin Meclis’te yapılan kapalı grup toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Özel, seçim sonrasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmek için randevu talep ettiğini açıklamıştı. Önceki gün de Erdoğan, Özel’in randevu talebine ilişkin “Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz” ifadelerini kullanmıştı.

Görüşme Tarihi

Görüşmenin ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin soruya Özel, “Çok gecikmez, önümüzdeki veya sonraki hafta olur. Sayın Erdoğan’ın takvimine göre, özel kalemler belirlerler” cevabını verdi.

Özel, görüşmenin bir nezaket ziyareti olmayacağını ve Türkiye’nin gelecek dönemine ilişkin önemli konuların ele alınacağını vurguladı.

"Fikirlerini Alacağım"

CHP Lideri Özel sözlerine şöyle devam etti:

“Bu görüşme bir nezaket ziyareti değil. Biz nezaket görüşmesini bayramda, telefonda yaptık. Benim de önemli gündemlerim olacak. Bunu olgunlaştırdıktan sonra öyle kısa bir görüşme için değil, uzun ve yapıcı olmasını ümit ettiğim bir görüşme olacak. Sonuçlar alacağımızı düşündüğüm ve bundan sonraki Türkiye açısından anlamlı olabilecek bir sürece gireceğiz. Erdoğan’la görüşme için önce parti içi kurullarla teması tamamlayacağım, hatta önceki dönem genel başkanlarımızın her birisinin son aşamada fikirlerini alarak gideceğim.” Özel, konuşmasında Cumhur İttifakı’nın üstünlüğüyle sonuçlandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da yanıt verdi. Özel, “Seçmenin mektubunu balkonda okuyup, grupta masal okumak ders almamak demektir. O zaman size sandıkta daha çok verilecek ders var. O dersi de milletimiz size verir. Bu bakış açısına milletimiz 31 Mart’ta sarı kart gösterdi. İkinci sarı kart geliyor” dedi. 

Yerel seçimlerin CHP için bir zafer olarak görülemeyeceğini de söyleyen Özel, “Elde ettiğimiz seçim sonucu bir zafer değil, çok önemli bir görevdir. Bizler milletimiz tarafından çok büyük bir zafer için görevlendirildik. Bu görev ikinci yüzyılın ilk genel seçimlerini kazanmaktır” ifadelerini kullandı.

Editör: Nurican ALBAYRAK