İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, organize suç örgütüne yönelik İzmir'de gerçekleştirilen "Mahzen-24" operasyonunu duyurdu. Bu operasyonun, firarda olan Barış Boyun'un liderliğini yaptığı organize suç örgütüne yönelik olduğu belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri ile Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ortak çalışmaları sonucunda, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, silahlı tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri tespit edilen organize suç örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyonlar neticesinde, aralarında tetikçinin de bulunduğu 8 şüpheli yakalandı. Ayrıca, yapılan aramalarda 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet tüfek, çeşitli miktarda uyuşturucu madde ve suçta kullanıldığı belirlenen bir motora el konuldu.

İşte Bakan Yerlikaya'nın paylaşımı:

Elebaşılığını Barış Boyun’un (Yurt dışı firar) yaptığı Organize Suç Örgütüne yönelik İzmir’de “MAHZEN-24” operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda tetikçinin de aralarında bulunduğu organize suç örgütü üyesi şüpheli yakalandı.

Kurşun Yağmuru: İzmir'de Ölümcül Saldırı Kurşun Yağmuru: İzmir'de Ölümcül Saldırı

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Tek tek yakalayacağız.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri ile Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Elebaşılığını Barış Boyun’un yaptığı ve yurt dışından yönettiği organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; -Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, -Kasten öldürmeye teşebbüs, -Kasten yaralama, -Silahlı tehdit, -Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, -Mala zarar verme ve -6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucu: -4 adet ruhsatsız tabanca, -2 adet tüfek, -Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve -Suçta kullanıldığı tespit edilen motora el konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle