İzmir'de yaşanan olayda, Mehmet Akgül'ün, eşi Anıl Akgül'ün sevgilisi Rojhat Kızılban'ın tuttuğu tetikçi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Detaylar polis soruşturması ve ailenin açıklamalarıyla gün yüzüne çıktı.

Boşanma Kararı Almışlar

Mehmet Akgül'ün öldürülmesinin ardından yapılan soruşturmada, Akgül'ün 20 gün önce eşi Anıl Akgül ile anlaşmalı olarak boşanma kararı aldığı ortaya çıktı. Bu kararın, Mehmet Akgül'ün eşiyle yaşadığı ilişki sorunlarından kaynaklandığı belirtildi.

Ailenin Açıklamaları

Olayın ardından Mehmet Akgül'ün ağabeyi Hasan Akgül, kardeşinin aldatıldığını ve bu nedenle boşanma kararı aldığını açıkladı. Ailenin yaşadığı şok ve üzüntüyü ifade eden Hasan Akgül, kardeşinin paralarıyla tetikçi tutulduğunu belirterek, suçluların en ağır cezayı almasını istedi.

Polis Soruşturması

İzmir Emniyet Müdürlüğü, olayın aydınlatılması için geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Ekipler, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek olayı gerçekleştiren şüphelileri tespit etti. Kısa sürede Rojhat Kızılban ve Gültekin Uslu isimli şüpheliler gözaltına alındı.

Rojhat Kızılban

Tutuklamalar

Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda, tetikçi olarak tutulan Gültekin Uslu ile Rojhat Kızılban tutuklandı. Mehmet Akgül'ün eşi Anıl Akgül ise serbest bırakıldı ancak sonrasında yeniden gözaltına alınarak tutuklandı.

Yaşanan bu olay, İzmir'de büyük bir şok ve üzüntüye neden oldu. Aile ve yakın çevre, Mehmet Akgül'ün ardından dualarla anıldı.

Mehmet Akgül

"Tüm Mal Varlığımız Kardeşimiz Mehmet'in Üzerineydi"

Üzüntüsünü dile getiren Mehmet Akgül'ün ağabeyi Hasan Akgül, 4'ü kız 10 kardeş olduklarını belirterek, "5 kardeş olarak İngiltere'de 33 yıldır çalışıyoruz. Birikimimizi, tüm kazancımızı değerlendirmesi için kardeşimiz Mehmet'e gönderiyorduk. Tüm mal varlığımız kardeşimiz Mehmet'in üzerineydi. Kardeşim burada ayakkabı ve inşaat işiyle uğraşıyordu. Biz de dönem dönem gelip yanında duruyorduk. O eşi olacak kadın, kendine bir dost tutmuş. Biz çalışkan insanlarız. Kardeşim sürekli eve ve işe gidip geliyordu. Dostuyla kendilerine ev tutmuşlar. Köpek bile almışlar. 'Annemin, babamın yanına gidiyorum' diyordu. Ben de ailesinin yanına gideceğini söylediğine şahit oldum. 2018 yılından beri bu kişiyle berabermiş" diye konuştu.

GÜNCELLEME | Karabağlar'da silahlı kavgada 1 kişi öldü GÜNCELLEME | Karabağlar'da silahlı kavgada 1 kişi öldü

"Peşini Bırakmayacağız"

Kardeşinin 20 gün önce aldatıldığını öğrenince eşinden anlaşmalı boşanma kararı alıp durumu kendilerine söylediğini belirten Hasan Akgül, "Mehmet, eşine, 'Kardeşlerime bendeki paralarını iade edeceğim' demiş. Sonrasında ise kardeşim evine geldiğinde öldürüldü. Bu kişiler, kardeşimin parasıyla 500 bin TL'ye tetikçi tutmuş. Kardeşim aracındayken, başından vuruluyor. Bizim malımızın üstüne oturmak için bu yola girilmiş. En ağır cezayı alsınlar. Kanunlara inanıyorum. Güvenimiz tam. Peşini bırakmayacağız, ne gerekiyorsa yapacağız" dedi. 

Editör: Nurican ALBAYRAK