Karşıyaka Belediyesi, her yıl Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği 'Zübeyde Hanım Koşusu'nu bu yıl 12 Mayıs Pazar günü, 35. kez gerçekleştirecek. Başvuruları hızla dolan koşuya, 10 ile 85 yaş arası 1500 kayıtlı katılımcı bekleniyor.

Gaziemir Ata Evi Korosu konserinde coşku yaşandı! Gaziemir Ata Evi Korosu konserinde coşku yaşandı!

Trafik Kapatılacak: Koşu Güzergahı ve Detaylar

Koşu sebebiyle Anayasa Meydanı'ndan başlayarak Yunuslar Kavşağı'na kadar olan sahil şeridi, Girne Bulvarı ve Atatürk Bulvarı trafiğe kapatılacak. 4 kilometrelik parkurda gerçekleşecek koşuda sıralama genel klasman ve yaş kategorilerinde yapılacak. Sonuçlar çip sistemiyle anlık olarak elektronik ortamda görülebilecek. Ödül töreninde dereceye girenlere kupa takdim edilecek ve tüm katılımcılara anı madalyası verilecek.

Anlamlı Etkinlik: Başkan Ünsal'ın Mesajı

Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ı emanet ettiği Karşıyaka'da, Türkiye'nin en anlamlı Anneler Günü etkinliklerinden birini gerçekleştireceklerini belirtti. Ünsal, "Anneler Günü'nü en değerli emanetimizin huzurunda kutlayacak, Atamızı ve Zübeyde Annemizi bir kez daha sonsuz minnetle anacağız. Kayıtlı katılımcılarımızın yanı sıra yurttaşlarımızı da koşumuzu ve ödül törenimizi izlemeye, heyecanımıza ortak olmaya davet ediyoruz" dedi.

Editör: Egemen Sayın