ESKİŞEHİR ÖZEL OKULDA EN İYİSİ SAKARYA EĞİTİM KURUMLARI

ESKİŞEHİR ÖZEL OKULDA EN İYİSİ SAKARYA EĞİTİM KURUMLARI
18 Ocak 2019 Cuma 16:14

Öğrencilerinin akademik başarısının yanı sıra sosyal kültürel faaliyetlere de önem veren Eskişehir özel okul denilince ilk akla gelen Özel Sakarya İlkokulumuz, eğitimde ders dışı faaliyetlerin öğrenci gelişimindeki önemine inanmaktadır. Öğrencilerimizin kendileri ve çevreleriyle barışık bir hayat sürmeleri, yaşama sevinçlerini kaybetmemeleri için; tarihi ve turistik geziler, kulüp faaliyetleri, zekâ ve düşünce oyunları, resim, müzik, tiyatro, tezhip, hat gibi sanatsal faaliyetler, çevreci etkinlikler, sportif faaliyetler ve kültürel programlar uygulanmaktadır. Böylelikle öğrencilerimizin yeteneklerini keşfedip geliştirme imkânı bulmaktayız. Bu anlamda oluşturduğumuz ve faaliyetlerini hassasiyetle takip ettiğimiz kulüplerden bazıları şunlardır:

1 ROBOTİK KODLAMA KULÜBÜ
3 DRAMA KULÜBÜ
4 RESİM KULÜBÜ
5 MASA TENİSİ KULÜBÜ
6 SATRANÇ KULÜBÜ
7 BADMİNTON KULÜBÜ                          
8 BASKETBOL KULÜBÜ
9 TAEKWANDO KULÜBÜ
10 OKÇULUK KULÜBÜ
11 BİNİCİLİK KULÜBÜ
12 BUZ PATENİ KULÜBÜ
13 YEMEK YAPMA KULÜBÜ
14 EBRU KULÜBÜ
15 TEZHİP KULÜBÜ
16 ZEKÂ OYUNLARI KULÜBÜ
17 EKOLOJİ KULÜBÜ

Sosyal etkinliklerimiz ve kulüp çalışmalarımızla ilgili geniş bilgiye
sakaryaegitimkurumlari.com sitesinden detaylı olarak ulaşabilirsiniz.
SPOR    
Özel Sakarya İlkokulumuzdajimnastik salonu, at binme maneji, okçuluk sahası, buz pateni pisti, açık ve kapalı voleybol, basketbol, futbol, hentbol, tenis sahaları ve masa tenisi masası bulunmaktadır. Spor alanlarımızda öğrencilerimize beden eğitimi verilirken diğer taraftan da bir spor dalında hayat boyu kullanabilecekleri becerileri geliştirmeleri sağlanmaktadır.

Beden eğitimi bireyin büyüme gelişme ve davranışlarını sağlayan güçlü bir eğitim alanıdır. EskişehirÖzel Sakarya İlkokulunda spor etkinlikleri, yaşa uygun kas gelişimi sağlama ve sosyal gelişimi güçlendirme esasına dayanır. Dersler her sınıf için belirlenen özel esaslar çerçevesinde oluşturulan yıllık planlamalara göre işlenir. Bir branşa ait özel yetenekleri geliştirmek ya da sportif alt yapıyı oluşturmak öğretmenlerimizin çalışma esasını oluşturur. Her öğrencimizin spor yapmayı alışkanlık haline getirmesi amaçlarımızdandır.

SANAT
Sanat eğitiminin insanın kendini ifade etmesinde çok önemli bir araç olduğu düşüncesinden hareketle EskişehirÖzel Sakarya İlkokulunda sanat eğitimine özel bir önem verilmektedir. Yeteneğine göre her öğrencimizin sanatın bir dalında uzmanlaşması hedeflenmektedir. Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım derslerinde öğrenciler; pastel, kara kalem, ebru ve baskı teknikleriyle yapılmış resimlerin yanı sıra, seramik, çini, mozaik, tezhip, hat gibi sanat alanlarında çalışmalar yapılmaktadır. Orff ve ritm çalgıları ile vurmalı ve üflemeli sazların yer aldığı müzik atölyelerinde sanat eğitiminin temelleri atılmaktadır. Sanat etkinliklerimiz ilgili geniş bilgiye www.sakaryaegitimkurumlari.com sitesinden detaylı olarak ulaşabilirsiniz.


Etiketler: Kolej Eskişehir Özel Okul Eniyi özel okul anaokulu anasınıfı kreş yuva ilkokul ortaokul ilköğretim özel kolej

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.