Yerel seçimlerin ardından ilk kez bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine, bugün kritik bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantıda, yerel seçim sonuçları, İsrail-İran gerilimi, terörle mücadele ve enflasyonla mücadele gibi önemli konular ele alınacak.

Yerel Seçim Değerlendirmesi

Seçimlerde elde edilen sonuçlar, kabinenin ilk gündem maddesi olacak. Bakanlar, kendi şehirlerindeki seçim sonuçlarını değerlendirecek ve geleceğe yönelik planlarını sunacak.

İsrail-İran Gerilimi

Türkiye, Reisi'nin ölümüyle 1 günlük Milli Yas ilan etti Türkiye, Reisi'nin ölümüyle 1 günlük Milli Yas ilan etti

Son dönemde tırmanan İsrail-İran gerilimi, Türkiye'yi de yakından ilgilendiriyor. Kabine toplantısında, gerilimin daha fazla tırmanmaması için Türkiye'nin atacağı adımlar ve bölgedeki son gelişmeler ele alınacak. Ayrıca, Türkiye'nin insani yardımlarına ilişkin de değerlendirmeler yapılması bekleniyor.

Terörle Mücadele

Terörle mücadelede son durum ve Irak'ın kuzeyindeki operasyonlar da gündemde olacak. TSK'nın güvenlik çemberinin kapatılması için sürdürülen çalışmalar değerlendirilecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ayın son haftasında yapacağı Irak ziyareti öncesi Irak ile ilişkiler masaya yatırılacak.

Enflasyonla Mücadele

Ekonomideki en önemli gündem maddelerinden biri olan enflasyonla mücadele de kabine toplantısında ele alınacak. Enflasyonla mücadele için yeni adımlar ve atılan adımların sonuçları değerlendirilecek. 20 bin öğretmen ataması ve 3600 ek gösterge gibi konularda da son gelişmeler masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı'ndan Açıklama

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Editör: Haber Ekspres