Özgür Demirtaş'tan asgari ücret ve enflasyon üzerine çarpıcı açıklama! Özgür Demirtaş'tan asgari ücret ve enflasyon üzerine çarpıcı açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde çiftçilere yönelik önemli bir destek programını duyurdu. Tarım sektörünü canlandırmayı ve çiftçilerin üretim kapasitesini artırmayı hedefleyen bu program kapsamında çeşitli destekler sağlanacak.

"İhracatı artırabiliriz" 

İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, tarımda planlamanın önemine vurgu yaparak, “Özellikle tarımla ilgili çok ciddi artışımız var, 6.5 milyon ton olan süt üretimimiz şu anda 20 milyon tona yükselmiş durumda. Mevcut arazilerimizi daha planlı ve programlı bir şekilde kullanırsak, kendi ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz gibi birçok ülkeye ihracat yapabiliriz” diye konuştu.

Üretime destek

Çiftçilerin üretimlerini arttırmalarını teşvik etmek amacıyla Türkiye'de bir destek paketi açıklandı. Bu paket kapsamında hayvan çiftlikleri için ayrılan destek miktarı 1 milyon liradan 1.5 milyon liraya, genç çiftçilere verilen destek miktarı ise 1.5 milyon liradan 2.5 milyon liraya yükseltildi. Kadın çiftçilere sağlanan destek ise 1.5 milyon liradan 2.5 milyon liraya çıkarıldı.

Editör: Simge Akbulut