Bugün yapılan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından yeni seçilecek büyükşehir belediye başkanına görevi devredecek olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından duygusal bir veda mesajı yayımladı.

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için bugün sandık başına gidiyor. Seçim sonunda yeni seçilecek olan İzmir büyükşehir belediye başkanına görevi devredecek olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından veda mesajı yayımladı.

Tunç Soyer'in paylaştığı veda mesajında duygusal ifadeler yer aldı. Soyer, "Bu mesaj sadece bir 'veda' değil, bir 'merhaba'dır..." diyerek, geleceğe dair umut dolu bir mesaj verdi.

Tunç Soyer, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Sevgili İzmirliler;

Kurtuluşun ve kuruluşun şehri İzmir’de, kurtuluşun ve Cumhuriyetin 100. Yılında, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev  yapmış olmaktan büyük gurur duyuyorum. 

%58’le seçildiğim  görev sürem boyunca; gösterilen takdir ve teveccühe layık olmaya, hep ‘çok ses, çok nefes, çok renk’ diyerek sadece bana oy verenlerin değil tüm İzmirlilerin gönlünde yer edinmeye ve bu kadim şehirde iyi bir iz bırakmaya gayret ettim.

5 yıl boyunca kırdıklarım, üzdüklerim olduysa affola. Hakkınızı helal edin. Benim de varsa hakkım helal olsun. Eksik bıraktıklarım, kusurlarım, yapamadıklarım elbette oldu. Ancak, canla başla çalışıp, en iyisini en fazlasını yapmaya gayret ettiğimden hiç kuşkunuz olmasın. Ne hak yedim ne de hakkınızı yedirdim. Zor zamanlarda, krizlerde, iyi günde kötü günde hiç yorulmadım, hep çok çalıştım. 

Bu şehir ve bu ülke için ne sevdam biter ne kavgam. 

O nedenle bu mesaj sadece bir “veda” değil, bir “merhaba”dır aynı zamanda. Son nefesime kadar İzmir için, ülkem için çalışmaya devam edeceğim. 
Atamın izinden, Cumhuriyet’in ışığından asla ayrılmayacağım.

Bu görevin şerefini ömrümün sonuna kadar taşıyacağım. Bu güzel şehri ve onun güzel insanlarını çok seviyorum. 
Yaşasın İzmir, Yaşasın Demokrasi

İzmir'in Belirli İlçelerinde 6 Günlük Su Kesintisi! İşte Detaylar... İzmir'in Belirli İlçelerinde 6 Günlük Su Kesintisi! İşte Detaylar...

Gelecek olsun memleketim!"