AK Parti Milletvekili Şebnem Bursalı'nın sosyal medya hesabından paylaştığı 'Monaco Yat Kulübü'nde ıstakoz ziyafeti fotoğrafı, parti içinde tartışmalara neden oldu. Bu paylaşım, partililer arasında gerilimi artırdı ve Mücahit Birinci'nin sert tepkisine yol açtı.

Tartışmanın Kaynağı: Şebnem Bursalı'nın Paylaşımı

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, Monaco'da bir restoranda yediği ıstakoz ziyafetinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Ancak bu paylaşım, parti içinde dalgalandırmalara ve eleştirilere neden oldu.

Mücahit Birinci'nin Tepkisi

AK Parti'nin eski MKYK Üyesi Mücahit Birinci, Bursalı'nın bu paylaşımına sert bir tepki gösterdi. "Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!" şeklindeki açıklamasıyla polemiğe katıldı.

Tartışmanın ardından, Şebnem Bursalı'nın paylaşımı ve parti içindeki tepkiler kamuoyunun dikkatini çekti. AK Parti içindeki bu tür anlaşmazlıkların parti disiplini ve birlik beraberlik açısından ne gibi etkileri olacağı ise merak konusu.

A K Parti De Istakoz Kavgasi Paylastiysaniz Istifa Edeceksiniz 330587 News Big

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Birinci, şu paylaşımda bulundu:

"Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız!

O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz!

Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok.

Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, lakin burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim!

CHP'den 'Kefenli Etkinliğe' Tepki | "Ülkenin Geleceğine Dinamit!" CHP'den 'Kefenli Etkinliğe' Tepki | "Ülkenin Geleceğine Dinamit!"

Burada artık bu tavırda olanlara yer yok!

Biz, size rağmen, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız.

Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizin gibilerden partimizin izzetini koruyacağız.

Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, ama o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor.

Aslında tek cümle yeter:

'Partimizden defolup gidin kardeşim' konu bu kadar basit."

Editör: Nurican ALBAYRAK