Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, sempozyumun Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde 4'üncü kez düzenlendiğini belirterek, "Bu sempozyum, ses getiren bir organizasyon haline geldi. Bu yıl 9 üniversitenin katılımıyla toplamda 65 bildiri sunulacak. Balıkesir'i Türkiye'nin parlayan yıldızı yapmak için çalışmaya devam edeceğiz. İdare Hukuku ve İdari Yargı, demokratik hukuk devletinin temel taşlarından biri olduğunun bilincindeyiz. Türkiye'deki en büyük organizasyonlardan biri olan bu sempozyum, mesleğin önde gelen isimlerini bir araya getiriyor. Genç hukukçular için de önemli bir buluşma noktası olan sempozyum, onların makalelerine referans oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri, çizginin ustası Hasan Aycın'ın "Ben, Ben, Ben, Sen, Sen, Sen" isimli resim galerisini gezdi.

Bandırma 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığı'nda "gökyüzü bekçileri"nin bayram heyecanı Bandırma 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığı'nda "gökyüzü bekçileri"nin bayram heyecanı

Editör: Simge Akbulut