Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 105.Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Ayvalık'ta da  çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ayvalık kent merkezindeki, cadde, bulvar ve sokaklar kutlama öncesi Türk  bayrakları ve Atatürk posterleriyle baştan başa donatıldı. Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, siyasi ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin yani sıra vatandaşların da katılımıyla gerçekleşen 
Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’ndaki torenlerin ardından  kutlamalar Hüsnü Uğural Stadı’ndaki gosterilerle devam etti.Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yayımladığı kutlama mesajında, “19 Mayıs’ın temelinde önce İzmir’in, sonra ülkemizin işgali, kentlerin paylaşımı ve ondan sonra toplumun bağımsızlık heyecanı ile uyanışı vardır. Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bayram herkese kutlu olsun” dedi.

Balıkesir Valisi Ustaoğlu bayram öncesi trafik denetimine katıldı: Balıkesir Valisi Ustaoğlu bayram öncesi trafik denetimine katıldı:

0Af4Aaef 2641 4B3D 8A63 Ab3F1C8E87F6

Editör: Sude Kula