CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iddianameyi kamuoyunun bildiği gerçekleri gizlemeye çalışmakla suçlarken, Ateş'in eşi Ayşe Ateş de iddianamedeki eksikliklere dikkat çekiyor.

Özgür Özel, iddianamenin, Sinan Ateş suikastine ilişkin gerçekleri açığa çıkarmak yerine sis perdesi oluşturduğunu ve kamuoyunun zaten bildiği pek çok gerçeği gizlemeye çalıştığını belirtti. Ateş'in cinayetiyle ilgili soruşturmanın tam olarak aydınlanana kadar konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

TİP Genel Başkanı Baş: "En düşük emekli aylığı asgari ücret seviyesine çıkartılmalı" TİP Genel Başkanı Baş: "En düşük emekli aylığı asgari ücret seviyesine çıkartılmalı"

Ayşe Ateş ise iddianamenin, cinayetin basit bir vakıa gibi sunularak asıl faillerin korunduğu izlenimi verdiğini dile getirdi. Savcılık ifadesinin bile dosyaya konulmadığını söyleyen Ateş, ifadesinin tam metnini ilerleyen süreçte paylaşacağını belirtti. Özellikle siyasilerin isminin geçtiği bölümlerin iddianamede yer almadığını öne süren Ateş, bu durumun adaletin sağlanması açısından ciddi bir eksiklik olduğunu ifade etti.

Editör: Ferhat Yiğit Adıgüzel