İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’nin Premier Lig’e çıkmak için Play-Off şansını kaybetmesinin ardından Başkan Acun Ilıcalı teknik direktör ile Liam Rosenior ile yollarını ayırdı.

Derbi sonrası 4 taraftar gözaltına alındı | 35 kişiye işlem yapıldı Derbi sonrası 4 taraftar gözaltına alındı | 35 kişiye işlem yapıldı

“ZORUNDA KALDIĞIM EN ZOR KARAR BU OLDU”

Acun Ilıcalı, ayrılık sonrası, "Bu harika kulübün başkanı olarak vermek zorunda kaldığım en zor karar bu oldu. Koşullar ne kadar zor olursa olsun, kişisel duygularımı bu durumdan uzak tutmalı ve kulübün uzun vadeli vizyonunun düşüncelerimin merkezinde yer almasını sağlamalıyım. Liam'ın gelişinden bu yana açık bir çalışma ilişkisine sahip olduk ve görev süresi boyunca şüphesiz ilerleme kaydedildi. Kendisi her zaman bu ailenin bir parçası olacak ve tüm çalışmaları için kendisine teşekkür ediyorum. Ancak, geleceğe yönelik vizyonlarımızın örtüşmediği ortaya çıktı ve artık bir değişiklik yapma zamanının geldiğini hissettim. Felsefemiz açık, bu kulübü ileriye götürmeye devam edeceğiz ve bunu yaparken taraftarımıza karşı açık ve şeffaf olmaya devam edeceğim" dedi.

“PEŞİNDEN GİTMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Acun Ilıcalı ayrıca, "Bu kulübün neleri başarabileceğini biliyorum ve bunun peşinden gitmekten vazgeçmeyeceğiz. Son iki yılda kadromuzu geliştirmek için çok çalıştık. Şu anda elimizde çok yetenekli oyuncular var ve bu kulübe, taraftarlarımıza hak ettikleri başarıyı kazandırmak için yatırım yapmaya ve oyuncu kadromuzu geliştirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Editör: Adnan Karabulut