CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya'daki teleferik kazasında tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'e destek verdi. Özel, Kocagöz'ün tutuklanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Antalya'daki teleferik kazası soruşturmasında Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz hakkında verilen tutuklama kararını ve hukuki süreci yakından takip ediyoruz. Ancak Soma'dan İliç'e hiçbirinde kamu görevlilerinin soruşturulmadığı gerçeği ortada iken bu karar hukuki değil siyasidir." ifadelerini kullandı.

Kepez Belediye Baskani Mesut Kocagoz Tutuklandi 71 H M0 330629 News Big

Müsavat Dervişoğlu | Adalete artık kim inanıyor ki Müsavat Dervişoğlu | Adalete artık kim inanıyor ki

Olayın Gelişimi

Antalya'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi yaralandı. Kazayla ilgili gözaltına alınan 14 şüpheliden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de bulunuyordu.

Özgür Özel'in Açıklamaları

Özgür Özel, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Antalya'daki teleferik kazası soruşturmasında Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz hakkında verilen tutuklama kararını ve hukuki süreci yakından takip ediyoruz. Ancak Soma'dan İliç'e hiçbirinde kamu görevlilerinin soruşturulmadığı gerçeği ortada iken bu karar hukuki değil siyasidir."

3F4F3000 F99D 11Ee 8369 47Dc4454B972

Hassasiyet ve Destek

Özgür Özel, açıklamasında ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Kuşkusuz kazada dahli olan kim varsa kimsenin gözyaşına bakılmamalıdır. Bu kırmızı çizgimizdir. Bu hassasiyetle teleferik kazasındaki adli soruşturmayı yakından takip etmeyi sürdüreceğiz ama sırf partilimiz diye başkanımızı günah keçisi ilan edemezsiniz."

Editör: Nurican ALBAYRAK